Lezing; Kasteel Dussen

17 december 2025
20:00 uur

Spreker Ton Lensvelt:

De Oudheidkundige Kring Geertruydenberghe nodigt u van harte uit voor een boeiende lezing over de rijke geschiedenis van Kasteel Dussen.

De lezing wordt verzorgd door dhr. Ton Lensvelt: een enthousiast amateurhistoricus die regelmatig publiceert en diverse boeken op zijn naam heeft staan. Daarnaast is hij voorzitter van de vereniging De Vrienden van Kasteel-Dussen.

Kasteel Dussen is bij velen bekend als een schitterende locatie voor feestelijke bijeenkomsten. Maar welke verhalen gaan er eigenlijk schuil achter deze eeuwenoude muren?

Ton neemt ons mee terug naar de oorsprong van het kasteel, die rond het jaar 1200 ligt. Bijzonder is dat de bouw mede mogelijk werd gemaakt door de verkoop van grond in Geertruidenberg. Zoals bij veel middeleeuwse kastelen speelde ook Kasteel Dussen een rol in tal van militaire conflicten, vooral in de strijd tussen Brabant en Holland om het grensgebied. Ook Geertruidenberg was bij deze twisten vaak betrokken.

Een lezing die diepere historische verbanden zichtbaar maakt en zeker de moeite waard is!

Ook niet-leden zijn van harte welkom. De toegang is gratis.

De ontmoetingsruimte van de GertrudisStaete
Venestraat 18
4931 BP
`Geertruidenberg
© 2020 Oudheidkundige Kring Geertruydenberghe
Locatie 9 Websitebouw